Знову про мову

опубліковано 2 лют. 2016 р., 14:31 Школа 12
9 листопада – День української писемності та мови.

Видатний український громадський діяч Іван Огієнко свого часу сказав: "Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування"

З метою привернути увагу дітей до рідної мови, її багатств та краси, у школі було проведено ряд заходів, що торкнулися, як першокласників, так і учнів старших класів.

9 листопада учні і вчителі разом долучились до Всеукраїнської акції "Радіодиктант національної єдності". За час проведення якої постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України та з-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Пишуть люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Важливість цієї акції полягає у солідарності з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

У цей день, кожен кабінет нашої школи був прикрашений листівкою "Я знаю українську мову", на котрих були короткі відомості про сучасну мову, правила вживання деяких слів, словосполучень та речень.

10 листопада учні 4-Б класу Козинська В., Вареннє А. та учень 4-В класу Ващенко М. підготували та декламували сценку за твором П. Глазового "Кухлик". Діти доводили до розуміння старших товаришів, що знати свою мову не лише потрібно, а що це нині модно та молодіжно.

11 листопада відбувся перший тур конкурсу "Караоке українських пісень", у якому взяли участь усі охочі учні та класні колективи. Відбірковий тур був дуже веселим та емоційним. Кожна дитина, що взяла у руки мікрофон, відчула себе справжньою зіркою.

12 листопада учні 1-4 класів, взяли участь у акції "Жива книга", та влаштували разом з бібліотекарем та класними кервниками живий ланцюг від школи до дитячої бібліотеки. Вони довели кожному, що книга жива. Працівники бібліотеки з радістю підтримали нашу ініціативу та провели дітям незабутню екскурсію у світ дитячої книги.

13 листопада відбувся фінал конкурсу "Караоке українських пісень", де переможцями серед початкових класів став 4-Б клас. А боротьба серед старших учнів призвела до таких результатів:

1 місце - 10 клас
2 місце - 5-Бклас
3 місце - 11 клас

Окрему подяку хочеться висловити вчителю української мови та літератури Казанцевій В. В., за чудові плакати, що були розміщені у школі напередодні свята.

Немеркнучим заповiтом усiм синам й донькам України стали полум'янi слова Максима Тадейовича Рильського:

Мужай, прекрасна наша мова,

Серед прекрасних братнiх мов,
Живи, народу вiльне слово,
Над прахом царських корогов,
Цвiти над нами веселково,
Як мир, як щастя, як любов!

Не будьмо байдужими, давайте разом захищати найбільше наше багатство – нашу рідну українську мову!

Фоторепортаж: