Тести

Психогеометричний тест

Психогеометрія як система склалася в США, її автор Сьюзен Диллінгер. Точність діагностики за допомогою психогеометричного методу досягає 85%. Запропонований тест дозволяє миттєво визначити форму або тип особистості, дати детальну характеристику індивідуальних якостей і особливостей поведінки будь-якої людини  зрозумілою кожному мовою.

 

Інструкція: Виберіть із п’яти фігур ту, у відношенні якої Ви можете сказати : це-Я. Спробуйте відчути свою форму! Якщо вам буде важко зробити це, то виберіть ту фігуру, яка першою привернула вашу увагу та сподобалася.

Описание: http://bibliotek-posh.at.ua/bezymjannyj.bmp

Визначення обраної фігури.

 

  Квадрат. Якщо вашою основною формою є квадрат, то ви невтомний працівник. Працелюбність, наполегливість, потреба доводити розпочату справу до кінця, старанність, яка дозволяє досягати завершення роботи, це те, чим відомі істинні «Люди-квадрати». Витривалість, терпіння і методичність зазвичай роблять їх висококласними спеціалістами у своїй галузі. Цьому сприяє невтомна потреба в інформації та колекціонування найнеймовірніших відомостей. «Люди-квадрати» скоріше вираховують результат, аніж здогадуються про нього. Вони надзвичайно уважні до деталей, дрібниць, а також люблять раз і назавжди заведений порядок. Звичайно, всі названі чесноти «Квадратів» мирно співіснують зі слабкими місцями.

 

  Трикутник. Ця форма символізує лідерство, і багато «трикутників» відчувають у цьому своє призначення: «Народжені, щоб бути лідерами». Найхарактернішою особливістю «Людей-трикутників» є здатність концентруватися на головній меті. Вони – енергійні, сильні особистості, які ставлять прозорі цілі і, як правило досягають їх.   «Люди трикутники» дуже впевнені у собі, хочуть бути в усьому правими. Це робить їх особистостями, які постійно конкурують з іншими. «Трикутник»- це установка на перемогу. Узагалі, «Трикутники» дуже симпатичні, привабливі люди, які змушують все і всіх обертатися навколо себе і без яких життя втратило б усю гостроту відчуттів.

 

Прямокутник. Символізує стан переходу і змін. Це люди, незадоволені тим способом і стилем життя, який вони ведуть у даний час, а тому перебувають у пошуках кращого положення.  Найбільш характерні риси «Прямокутників»- непослідовність і непередбачуваність вчинків у продовж перехідного періоду. Тим не менше, як і у всіх людей, у «Прямокутників» виявляються і позитивні якості, що приваблюють до них оточуючих. Це, перш за все, допитливість, жвавий інтерес до всього, що відбувається, та сміливість. Правда, зворотнім боком цього явища є надмірна довірливість, навіюваність, наївність. Тому «прямокутниками» легко маніпулювати. Якщо ви дійсно маєте «прямокутну форму», будьте обережні! І пам’ятайте, що «прямокутність»- це лише стадія. Вона мине – і ви вийдете на новий рівень особистісного розвитку та збагатитесь набутим досвідом.

 

Коло.  «Люди-кола»-це найкращі комунікатори  серед п’яти форм, насамперед тому, що вони найкращі слухачі. Вони володіють високою чутливістю, розвинутою емпатійністю – здатністю співпереживати, співчувати, емоційно відгукуватися на переживання іншої людини. «Людина – коло» відчуває чужу радість і відчуває чужий біль, як свій власний. «Люди –кола» відмінно бачать людей і, в одну мить можуть розпізнати облудника і брехуна. Вони «вболівають» за свій колектив і високо популярні серед колег по роботі. По-перше, через їх спрямованість скоріше на людей, ніж на справу, надто стараються догодити кожному. По-друге, «Кола» не відрізняються рішучістю. Якщо їм випадає керувати, то вони обирають демократичний стиль керівництва і намагаються обговорити практично будь-яке рішення з більшістю та заручитися їх підтримкою.

 

Зигзаг (хвилясті лінії). Ця фігура символізує креативність, творчість. Це найбільш унікальна і єдина розімкнута фігура з п’яти. Якщо ви чітко обрали хвилясту лінію, то ви скоріше за все, істинний «право-півкульний»мислитель, вільно думна людина. «Зигзаги» схильні бачити світ постійно змінним. Тому для них немає нічого більш нудного, як речі, які ніколи не змінюються: постійність, шаблони, правила та інструкції; люди, які завжди з усім погоджуються або удають, що погоджуються. «Зигзаги» просто не можуть продуктивно працювати у добре структурованих ситуаціях. Їм необхідна різноманітність, високий рівень стимуляції та незалежність від інших на своєму робочому місці. «Зигзаг» – найзбудливіша з усіх п’яти фігур. При цьому «людині зигзагу» не вистачає компромісності: вона нестримана, дуже експресивна, що разом з ексцентричністю часто заважає їй втілювати свої ідеї у життя.Обери свій колір

Тест “Обери свій колір ” дозволить вам дізнатися про себе більше. Подумайте, будь-ласка, який із названих нижче кольорів найбільш приємний вам останнім часом, і виберіть його як ваш, потім прочитайте інтерпретацію. Кольори: Зелений, Червоний, Фіалковий, Синій, Жовтий, Коричневий,Чорний, Сірий.Описание: http://bibliotek-posh.at.ua/flower-005-picture-color.png
Зелений. Його вибирають люди, які вважають себе реалістами. Вам не позичати волі, наполегливості і цілеспрямованості. Здається, ви народжені для того, щоб керувати іншими. Точна пам’ять, уміння чітко і ясно викладати думки-ваші сильні сторони. При цьому ви зі смутком помічаєте, що не всі розуміють ваші благородні наміри-це дратує. Будьте обережні: навчіться розслаблятися і не бачити невдач.
Червоний. Оптимісти і життєлюби завжди обирають цей колір. Прагнучи успіху, ви зазвичай досягаєте результату в будь-якій діяльності. У вас постійне бажання активних дій, ініціативи, конкуренції в роботі, спорті тощо. Ви живете теперішнім, керуючись у житті принципом «переживати неприємності по мірі їх надходження». У вас часто з’являється бажання кардинально змінити сферу діяльності.
Фіалковий. Ви чуттєві, чарівні, привітні. Зовнішній світ з його грубими реаліями не викликає у вас симпатій. Ви намагаєтеся жити у своїй, створеній уявою країні, де є місце романтиці, сентиментам, справжній дружбі і ніжним стосункам. У вас особлива потреба в тонкому розумінні з боку партнера. Вам хочеться, щоб усі оточуючі помічали і позитивно оцінювали вашу чарівність. Усе таємничо-містичне викликає в вас жвавий інтерес. Ви любите, відчуваєте і розумієте справжнє мистецтво.
Синій. Його вибирають люди з урівноваженим характером, схильні до споглядальності. Вам властивий спокійний, розмірений спосіб життя, потяг до гармонії і задоволеності. У вашому житті не має місця гармидеру і поганому настрою; події розвиваються плавно, відповідно до традицій. Ви відданий партнер і дуже вразливі у питаннях, що торкаються кохання і одруження. Ви розгублюєтесьу ситуаціях, які швидко змінюються. Ви сором’язливі, слабкі, але небезпечні коли хтось стає у вас на дорозі.
Жовтий. Символічно, що жовтий колір відповідає теплу сонця, духу щастя, свободи. Ви живете очікуванням щастя у всіх його незчисленних проявів. Від вас віє оптимізмом і приязністю,але ваша постійна посмішка часто виявляється маскою, за якою приховується внутрішня напруга і бажання уникнутитруднощів. Ви хочете поваги і можете бути прикладом працьовитості, але наполегливість і старанність приходять до вас епізодично, час від часу. Ви рідко перебуваєте у спокої, весь час шукаєте чогось нового і схильні до змін заради змін.
Коричневий. Якщо у вас з’явилася любов до коричневого кольору, то це означає, що у вас з’явилася маса проблем,подолати які, ви не в змозі. Це може бути конфліктна атмосфера в колективі, дискомфорт в особистому житті, чи важка хвороба. Вам явно не вистачає того, що англійці називають «мій дім-моя фортеця», тобто місця де можна відчути себе у безпеці. У будь-якому випадку, вам необхідний відпочинок і спокій, доброзичливе оточення.
Чорний. Зазвичай його обирають люди, пов’язані з підприємницькою діяльністю. У багатьох випадках вибір чорного обумовлений традиціями і тенденціями у моді і в цьому випадку мова йде про колір не улюблений, а скоріше модний. При цьому якщо ж вам все-таки подобається чорний колір сам по собі, це означає, що теперішній період життя складається не найкращим чином у будь-який момент може статися спалах екстремальної поведінки, про який потім доведеться жалкувати. Ви наполегливо намагаєтеся відстоювати свою точку зору, драматизуєте ситуацію, вимоги до себе вважаєте завищеними, повстаєте проти своєї долі і схильні діяти нерозсудливо.
Сірий. Вам властива доля самолюбства, яка багато в чому визначає ваші вчинки. Ви здатні ефективної і плідної діяльності.Можливо, оточуючі вважають вас непересічною особистістю, але лише собі ви можете зізнатися, що всі ці досягнення-тільки результат втечі від хвилюючої вас проблеми. Ви здатні приховувати свої істинні наміри і досягати своїх цілей, залишаючись при цьому ніби в стороні від того, що відбувається. Кар’єра політика чи бізнесмена може виявитися дуже вдалою.Екстраверт? Інтроверт? Амброверт?

Описание: http://bibliotek-posh.at.ua/1441693849_dwarves-05.pngПроходь тест і дізнайся ким є ти!
Інструкція. На кожне запитання дається два варіанти відповідей. Необхідно вибрати відповідь, яка підходить вам найбільше. Відповідний номер та літеру потрібно записати.
1. Кому ви надаєте перевагу?
А) невеликій компанії близьких друзів;
Б) великій товариській компанії.
2. Яким книгам ви надаєте перевагу?
А) з цікавим сюжетом;
Б) з розкриттям переживань героїв.
3. Що ви скоріше всього можете допустити усвоїй роботі?
А) запізнення;
Б) помилку.
4. Якщо ви здійснюєте поганий вчинок, то:
А) гостро переживаєте;
Б) гострих переживань немає.
5. Як ви сходитесь з людьми?
А) швидко і легко;
Б)повільно, обережно.
6. Чи вважаєте ви себе людиною вразливою?
А) так;
Б) ні.
7. Чи схильні ви сміятися від душі?
А) так;
Б) ні.
8. Чи вважаєте ви себе:
А) мовчазним;
Б) говірким.
9. Ви відверті чи скритні?
А) відвертий;
Б) скритний.
10.Чи любите ви займатися аналізом власних переживань?
А) так;
Б) ні.
11. Коли буваєте у компанії, то надаєте перевагу тому, щоб:
А) говорити;
Б) слухати.
12. Чи часто відчуваєте себе незадоволення собою?
А) так;
Б) ні.
13. Чи любите ви що-небудь організовувати?
А) так;
Б) ні.
14. Чи хотілося б вам вести інтимний щоденник?
А) так;
Б) ні.
15. Чи швидко ви переходите від рішення до виконання?
А) так;
Б) ні.
16. Чи легко змінюється ваш настрій?
А) так,
Б) ні.
17. Чи любите ви переконувати інших, нав’язувати свою думку?
А) так;
Б) ні.
18. Ваші рухи:
А) швидкі;
Б) повільні.
19. Ви сильно хвилюєтеся через можливі неприємності?
А) часто;
Б) рідко.
20. У складних випадках ви:
А) звертаєтеся за допомогою до інших;
Б) не любите звертатися.
Опрацювання тесту: показники екстраверсії: 1б, 2а, 3б, 4б, 5а, 6б, 7а, 8б, 9а, 10б, 11а, 12б, 13а, 14б, 15а, 16а, 17а, 18а, 19б, 20а.
Порахуйте кількість відповідей, що збігаються з ключем і помножте на 5.
Бали: 0 – 35 – інтроверсія; 36 – 65 – амброверсія; 66 – 100 – екстраверсія.
Екстраверти (вивернутий назовні) – легкі у спілкуванні, у них високий рівень агресивності, мають тенденцію до лідерства, люблять бути у центрі уваги, легко завязують контакти, імпульсивні, відкриті, контактні (оскільки серед контактів можуть бути і корисні), судять людей за зовнішнім виглядом, не заглядають у середину; холерики, сангвініки.
Інтроверти(звернений в середину): спрямовані на світ власних переживань, мало контактні, мовчазні, важко заводять нові знайомства, не люблять ризик, переживають розрив старих зв’язків, не розглядають варіантів програшу та виграшу, мають високий рівень тривожності і ригідності;флегматики, меланхоліки.
Амброверти( поєднання): володіють обома якостями, домінування якоїсь залежить від того, наскільки сильний вплив із–зовні (екстраверсія) або настрій(інтроверсія).Чи рішучі ви?

ІнструкціяІз запропонованих варіантів відповідей – А, Б, В, Г, Ґ,Д – виберіть одну.Описание: http://bibliotek-posh.at.ua/ditu.png

      1. Що, на вашу думку, рухає людиною в житті перш за все?

А – допитливість;

Б – бажання;

В – необхідність.

2. Як, на вашу думку, чому люди переходять з однієї роботи на іншу?

Г – їх звільняють;

Ґ – ідуть через більшу зарплатню;

Д – інша робота їм більше подобається.

3. Коли у вас неприємності:

А – ви відкладаєте їх вирішення до останнього;

Б – у вас є потреба проаналізувати, наскільки ви винні самі;

В – не хочете навіть і думати про те, що трапилося.

4. Ви не встигли вчасно виконати якусь роботу і :

Г – заявляєте про свою невдачу ще до того, як це стане відомо всім;

Ґ – зі страхом чекаєте коли вас про це запитають;

Д – ви ґрунтовно готуєтесь до пояснень.

5. Коли ви досягаєте поставленої мети, то зустрічаєте повідомлення про це:

В – з почуттям полегшення;

Б – бурхливими позитивними емоціями;

А – по-різному, в залежності від мети, але не так бурхливо.

6. Що б ви порекомендували дуже сором’язливій людині:

Г – уникати ситуацій, що вимагають ризику;

Д – позбавитися цього за допомогою психолога;

Ґ –познайомитися з людьми іншого типу, які не страждають сором’язливістю.

7. Як ви вчините у конфліктній ситуації?

Б – поговорю з тим, з ким вступив у конфлікт;

А – напишу листа;

В – спробую вирішити конфлікт через посередника.

8. Якого роду страх виникає у вас коли ви помиляєтеся?

Ґ – страх того, що помилка може змінити той порядок, до якого ви звикли;

Г – страх покарання

Д – страх втратити престиж.

9. Коли з кимось розмовляєте, то:

А – час від часу відводите погляд;

Б – дивитеся прямо в очі співрозмовнику;

Г – відводите погляд, навіть коли він до вас звертається.

10. Коли ви ведете важливу розмову, то:

Д – інтонація розмови завжди залишається спокійною;

Ґ – ви час від часу вставляєте слова паразити (ну, значить, тощо);

Г – ви повторюєтеся, хвилюєтеся, ваш голос починає вас підводити.     

                      Опрацювання результатів тестування.

  Якщо майже всі відповіді складаються з варіантів А і Ґ, то ви не особливо рішуча людина, але вас не можна назвати і нерішучою. Ви дієте не завжди активно і швидко, але тільки тому, що вважаєте, що справа цього не варта.

Вам подобаються відважні люди, але часто ви виправдовуєте і нерішучих, вважаючи, що на їх дії – не страху, а обережності. Коли ви читаєте книгу або дивитеся фільм про сміливих людей, то часто хочете бути на їхньому місці.

  Якщо головним чином ви вибрали варіанти Б і Д, то ви безумовно рішуча людина. Ви надто часто нехтуєте речі, які вважаєте дрібними, незначущими. Незважаючи на це, вас поважають і цінують як самостійну та цікаву особистість. Якщо вам властиве і почуття відповідальності, то вам часто доручають складні завдання, але у цьому випадку у вашій групі повинні бути люди й іншого типу, які б урівноважували вашу надмірну активність…Чи не потрібно вам, усе ж таки, краще продумувати рішення, які ви приймаєте?

  Якщо всі ваші відповіді належать до В і Г, то ви боїтеся не лише приймати рішення, але й обдумувати їх, жахаючись наближення обставин… Ваш психологічний стан не можна назвати стабільним, сприятливим. Ви частіше очікуєте критики своїх дій, ніж похвали. Може у вас є інші відповіді? Якщо немає, то у вас є проблеми не тільки з самим собою, але й з оточуючими.

 

 

Comments