МИ В ПОШУКАХ СЕБЕ ПРИХОДИМ ДО ТАРАСА…

Дата публикации: 30.05.2018 14:11:54

Напередодні Святої Трійці 26 травня в м. Каневі на терені Шевченківського національного заповідника на Чернечій горі відбувся заключний третій тур Всеукраїнського квест-марафону «Чи знаємо ми Шевченка?» Метою заходу стало долучення всіх небайдужих українців, шанувальників великого поета, мислителя, пророка до поглибленого ознайомлення з творчістю та життям українського Генія без будь-яких вікових та географічних обмежень…. Керівником проекту стала праправнучка Т. Шевченка по сестрі Катерині, письменниця Людмила Красицька. Цього незабутнього дня на святій землі, овіяній магічними чарами дніпровських круч, Луганщину представила вчитель української мови та літератури ЗОШ № 12 м. Лисичанська Лук'янченко Лариса Володимирівна. Успішно подолавши перші два тури квест-марафону, в якому свої знання шевченкіани демонстрували понад 1500 учасників, учителька була запрошена на третій фінальний тур. Читання переспіву «Плач Ярославни» зі славетного «Слова о полку Ігоревім» ще раз продемонструвало унікальність феномену Шевченка, життєва доля якого хоча й не приводила на Луганщину, але своїм чудовим перекладом світоч ніби наблизився до тих незабутніх місць, де князь Ігор напився шоломом із Дону.

Спілкування наживо з непересічними творчими особистостями, особлива атмосфера перебування в святих місцях залишили незабутній слід у душі. А головне: ми ще раз переконуємося в невичерпності й незбагненності Шевченкового міфу – головного духовного набутку України загальноцивілізаційного значення!

За результатами Всеукраїнського квест-марафону Лариса Володимирівна була нагороджена дипломом переможця третього туру та особливою відзнакою журі.