Книги ювіляри

Книги-ювіляри 2017 року

І книги теж справляють іменини...

· 45 років - Наймолодшийу списку - «Домовичок Кузя» Т. В. Александрової.

· 55 років - Давидичев Л. В. «Важке, повненегараздів і небезпек, життяІвана Семенова, другокласника і другорічника» і Медведєв Ст. «Баранкін, будь людиною!»

· 60 років - «ТуманністьАндромеди» Єфремова І. та «Дивак з 6-Б» Železnikova В. К.

· 65 роківвиповнюєтьсятворукультовогописьменника Е. Хемінгуея «Старий і море». Воно ловить у своїмережісучасних людей, незалежновідїхінтересів і способу життя.

· 70 років «Щоденнику Анни Франк» Франк А. і «Повісті про справжнюлюдину» Польового Б. Н.

· 75 роківСент-Екзюпері А. славиться своїм «Маленьким принцом».

· 80-річчявідзначать «Розповідь про невідомого героя» Маршака С. Я. і «Хоббіт, абоТуди і назад» Толкіна Дж. Р. Р.

· 85 річницюсправляє роман Шолохова М. А.«Піднятацілина».

· 90 роківзахоплюєчитачів «Республіка ШКІД» Білих Р. і Пантелєєва Л., «Пошта» Маршака С. Я.

· До 95-річного ювілеюпідійшливідразукількатворів: Сабатіні Р.«ОдіссеякапітанаБлада», Чуковський К. І. «Мойдодир» і «Тараканище», Шпенглер О. «ЗанепадЄвропи».

· 100 роківкількапоколіньчитає «Крокодила» К. І. Чуковського.

· 105-річчявідсвяткують «Воробьишко» М. Гіркого, роман«Фінансист» Т. Драйзера, перший збірниквіршів «Вечір» А. А. Ахматової, роман «Загубленийсвіт» А. Конан-Дойла.

· 110 роківтомувідбуласяпрем’єраліричноїдрами А. Блока «Балаганчик»

· 115 річницювідзначає «Собака Баскервіллів» А. Конан-Дойла і «Пітер кролик» Поттер Б.

· 120 років з дня свогоствореннявідзначить «Овід» Е. Войнич, «Аленушкиныказки» Д. Н. Мамин-Сибіряк, «Дракула» Б. Стокера, «Людина-невидимка» Р. Уеллса.

· 125 років тому світпобачив «Дитинство Теми» Гарін-Михайлівського Н. Р.

· 130 років - «Каштанка» А. П. Чехова.

· 135 років тому М. Твен створиласяісторію про двох таких різних і в той же час схожих хлопчиків «Принц і жебрак».

· 145-річчявідзначатьодразу два твори Л. Н. Толстого «Азбука» і «Кавказькийбранець», а також роман Ж. Верна «Навколосвіту за 80 днів» і оповідання Н.П. Вагнера «Казки кота Мугикаючи».

· 150-ий день народженнясвяткуватимуть «Дітикапітана Гранта» Ж. Верна, «Злочин і покарання» Ф. М Достоєвського, «Легенда про Уленшпигеле» Шарля де Костера

· До 155-річчядісталися «Знедолені» Ст. Гюго, «Саламбо» Р. Флобера, «Батьки і діти» Тургенєва І. З..

· 165 роківвідсвяткують «Хатина дядька Тома» Р. БічерСтоу, «Дитинство» Л. Н. Толстой, «Муму», М. С. Тургенев.

· 170 роківвиповнюється таким творам: «Мертвідуші» Гоголя Н. Ст., «Звичайнаісторія» Гончарова І. А., «Записки мисливця» Тургенєва І. С.

· 180-річнийбар’єрвізьмуть твори А. С. Пушкіна «Анчар», «Дубровський» та чудоваказка про любов і труднощі на її шляху Салтана і Лебідь, а такожромани М. Ю. Лермонтова «Бородіно» і «Смерть поета», казка Г. К. Андерсена «Новевбрання короля».

· 190 роківтому Гауф Ф. написав відомуказку «Карлик Ніс».

· 205 роківминає з того дня, коли дітивсьогосвітучитають і люблятьказкибратівГрімм. Зокрема, іменинникамистануть «Золотий гусак», «Король-Жабеня, абоЗалізнийГенріх», а також перша частиназбірки «Дитячі і сімейніказки».

· 320 роківвідкриваютьдивовижнийсвітказкиІсторії Ш. Перро.

Справжнім рекордсменом є книга давньогрецького математика Евкліда «Начала», якій у 2017 роцівиповнюється 535років.